Koreli ressam CheongCho Lee resim sergisi Avanos’ta açılıyor…

Koreli ressam CheongCho Lee’nin resim sergisi 25 Temmuz’da C+ SeramikArtı Sanat Galerisi’nde açılıyor. Açılış saat 16:00’da. Sanatçının kendisi de serginin açılışında C+’da olacak. Ziyaretçilerin sanatçı ile sanatı üzerine sohbet olanağı bulacağı açılışa tüm sanatseverler davetlidir. C+ Sanat Galerisi  uluslararası ilişkilerde sanatın işlevine önem veriyor, Kapadokya’da yapılan sanat etkinliklerine katkısını sürdürüyor.

lee portre foto

Ressam Lee CheongCho’nun resimleri hakkında şair KyungDuck Kim şunları söylüyor:

“Ressam, arkadaki manzarayı hiç önemsemeden nesneye önem veriyor. Normal hayatımızda önemsemeyerek kolayca gözden kaçırdığımız şeyleri bizlere tekrar göstererek eserlerinde saflığı yansıtıyor. Gösterişli şekilleri ve teknikleri kullanmayarak ifade ettiği için daha derin bir duygu taşıyor. Bu da, ressamın kendini iyileştirme, daha geniş çapta kendini arındırma gibi sanatsal ruhunu kendimize yakın hissetmemizi sağlıyor. Eserleri doğa ile iç içedir. Eserlerinde insan, yani bizler görünüyoruz.”

Sergisinin temasını “BAHAR GELDİ” olarak belirleyen sanatçı en yeni resim çalışmalarını C+’da sergileyecek.

YERALTINDA RESİM PERFORMANSI

Ceheong Cho Lee C+ SeramikArtı Sanat Galerisi’nde 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü saat 16:00’da resim sergisini açtıktan bir gün sonra 26 Temmuz 2015 Pazar günü akşamı saat 21:00’de Güray Müze’de (Avanos) “Resim Performansı” yapacaktır. Sanatçının performansına Ahmet Özyurt da katılacaktır. Bu katılımda Kapadokya ile ilgili resimsel ortak bir doğaçlama yapılacaktır.

Bilindiği gibi “Performans Sanatı” izleyicinin önünde canlı olarak icra edilen bir sanat biçimidir.  “Happening” olarak da adlandırılır. İzleyicinin ilgisini sanatçının etkinliklerine sürekli kılmayı amaçlar. Resim sanatının üretimindeki sanatsal yaratımın enerjisi izleyicilerle anında paylaşılır, sanat ortama hakim olur. Tam da bu nedenle seçilmiş olan mekan yerin altına oyulmuş bir müzedir. Güray Müze’de gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm sanatseverler davetlidir.

Lee-sergi-poster-3-web    X-Banner-LEE-performans-web

(Posterleri büyütmek için üzerine tıklayınız.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: